zaWODY warszawskie – wakacyjna gra miejska
FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukacjęzaWODY warszawskie

Jak grać?

Witaj, Dzielna Ratowniczko! Cześć Odważny Ratowniku!

Trzymamy kciuki za wykonanie misji i gratulujemy, że podjąłeś się niełatwego zadania uratowania Wisły i mieszkańców Warszawy przed szalonym naukowcem!

Jeśli nawet Syrenki żyją naprawdę, niestety nie tylko ich dobro jest zagrożone. Na szczęście są ludzie wykonujący różne zawody, którzy pomogą Ci zapobiec katastrofie. Dowiesz się, co masz robić, kiedy ujrzysz hasło „zaWODY warszawskie” i wykonasz konkretne zadania.

Zastanawiasz się, co dalej? Na początek podążaj za instrukcją umieszczoną poniżej:

  1. W grze możesz wziąć udział w dowolnym terminie od 1 lipca do 31 sierpnia 2014. Dobrze się zastanów!
  2. W zakładce „Miejscówki” znajdziesz nazwy miejsc, adresy oraz mapę z zaznaczonymi punktami, do których należy się udać w celu otrzymania „Książeczki wodnej”.
  3. W dowolnej Miejscówce pobierz „Wodną książeczkę”. Będą w niej wszystkie niezbędne informacje, a na jej ostatniej stronie znajdziesz Kartę gracza.
  4. Miejscówki możesz odwiedzać w dowolnej kolejności. Czekają tam na Ciebie rozmaite zadania. Aby pobrać zadanie, udaj się do Miejscówki, znajdź miejsce oznaczone plakatem gry „zaWODY warszawskie” i poproś Reprezentanta/ Reprezentantkę (pracującą tam osobę) o dalsze instrukcje. Po wykonaniu zadania pokaż je Reprezentantowi/ Reprezentantce, a otrzymasz na Karcie Gracza pieczątkę. Każda pieczątka symbolizuje 150 ml tajemniczego eliksiru. Na śmiałków, którzy zdobędą najwięcej płynu, czeka nagroda!
  5. Więcej antidotum możesz uzyskać biorąc udział w wydarzeniach dodatkowych, tj. spacerach miejskich oraz otwartych warsztatach. Informacje o nich umieszczane będą tutaj oraz na profilu gry na Facebooku.
    Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy, nie przegap ich!
  6. Po zakończeniu gry oddaj Kartę gracza Reprezentantowi/Reprezentantce w dowolnej Miejscówce. Grę możesz zakończyć w dowolnym momencie. Nie musisz realizować wszystkich zadań, aby uznać za wystarczający Twój wkład w ratowanie miasta przed szalonym naukowcem.
  7. Wśród śmiałków, którzy zdobędą najwięcej antidotum (co najmniej 1,5 litra, czyli 10 pieczątek), 8 września w Służewskim Domu Kultury, na specjalnej uroczystości połączonej z pokazem filmu, zostaną rozlosowane nagrody!
  8. Udział jest bezpłatny!

Powodzenia!

Udział w grze jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu dostępnego tutaj.Miejscówki

Wydarzenia towarzyszące

Zakończenie gry

"wodna książeczka"

Regulamin gry

Kontakt