zaWODY warszawskie – wakacyjna gra miejska
FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukacjęzaWODY warszawskie


Włącz się do gry!

A co, jeśli Syrenki żyją naprawdę? Pomyślałeś lub pomyślałaś po przeczytaniu listu z butelki, która zdawała się być jednym z wielu śmieci na nadwiślańskiej plaży. Tylko kto wysłał ten list?

Podczas mglistego świtu, spacerując brzegiem Wisły, zobaczyłeś pod swoimi stopami butelkę, jedną z wielu. Martwi Cię to nie od dziś, że po każdym letnim wieczorze na plaży jest tyle śmieci, więc schyliłeś się, by ją podnieść i wyrzucić do kosza, ale zobaczyłeś, że w środku jest… list? Tak! To list!

Dzielna Ratowniczko, Odważny Ratowniku! Ryzykuję właśnie życie, ale warto, bo już niebawem choroba „bezmyśli” może zaatakować całe miasto i wszyscy zginiemy! Wiem o niecnych planach…

Dowiadujesz się, że pewien sfrustrowany naukowiec, od lat zajmujący się badaniem syren, jest przekonany o istnieniu tych mitycznych istot. Wyśmiewany przez innych, postanowił w końcu zemścić się na wszystkich, którzy mu nie wierzą. Aby dowieść swojej racji, planuje pewnego dnia zatruć wody Wisły, a tym samym wszystkie stworzenia, które w niej żyją. Już opracował plan, a nawet przygotował truciznę, której nie da się wykryć w laboratoriach. Trucizna ta dostanie się też do wody dostępnej w kranach, a nawet najmniejszy kontakt z nią spowoduje tajemniczą chorobę „bezmyśli”. Zdrowi pozostaną tylko Ci, którzy będą w posiadaniu eliksiru życia i dowiedzą się, jak z niego korzystać.

Już niewielka ilość tego płynu może Cię ocalić, ale aby zapobiec katastrofie, musisz zebrać więcej antidotum, a przede wszystkim zatrzymać szalonego naukowca! Mogą Ci pomóc w tym Reprezentantki i Reprezentanci różnych zawodów, którzy będą na Ciebie czekać we wskazanych punktach miasta. Podzielą się z Tobą wiedzą i antidotum, tylko jeśli wykonasz wyznaczone przez nich zadania.

Aby powstrzymać plan zatrucia Wisły, musisz do końca sierpnia uzbierać co najmniej 1,5 litra tajemniczego eliksiru, czyli 10 pieczątek. Nie będzie to łatwe, ale skoro przeczytałeś tę wiadomość, jej Nadawca wierzy w Twój sukces! Zatem do dzieła!

Polub nasz profil na Facebooku!
Jak grać?


"wodna książeczka"


Miejscówki


Wydarzenia towarzyszące


Zakończenie gry


Regulamin gry


Galeria


Dla mediów


Kontakt