FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukację

O przywracaniu rzeki warszawiakom i o twardej pięści miastaTeraz Wisła staje się coraz czystsza, ale w pewnym momencie nie dało się do niej podejść, bo cuchnęła. Było okropnie. Kiedy zaczynaliśmy akcję BIG JUMP, której kulminacją była kąpiel kilkudziesięciu osób w Wiśle, wszyscy pukali się w głowę: przecież dostaniecie wrzodów, utopicie się, poumieracie od tej wody! Tymczasem okazało się, że w rzece można zanurzyć nogę, a nawet się wykąpać – opowiada Przemek Pasek z Fundacji Ja Wisła. To on zmienił spojrzenie tysięcy warszawiaków na rzekę.
Rozmawiamy z nim o fascynacji Wisłą i o działalności na jej rzecz, dla których władze miasta nie znalazły zrozumienia.

Wróć | Przejdź na stronę główną