FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukację

Czy zima musi oznaczać sól na drogach?Wzdłuż większości warszawskich ulic powszechnie już rosną... halofity, czyli rośliny słonolubne, typowe dla pustyń, obszarów nadmorskich i sąsiedztwa słonych źródeł. A to wszystko przez tony soli wysypywane zimą na drogi. Sól to nie tylko zniszczone buty, ale przede wszystkim poważne problemy dla przyrody w mieście. Czy istnieje jakaś alternatywa dla soli?

Wróć | Przejdź na stronę główną