ŁÓDKĄ PO SKARB – wakacyjna gra miejska
FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukacjęŁÓDKĄ PO SKARB – wakacyjna gra miejska

Wydarzenia towarzyszące

Dzięki udziałowi w wydarzeniach towarzyszących, czyli warsztatach i spacerach możesz zdobyć w sumie bonusowe 5 punktów w grze. Zwiększą Twoją szansę na wygraną. To okazja, żeby dowiedzieć się wielu ciekawostek i odwiedzić nieznane miejsca w Łodzi.

Na wydarzenia towarzyszące obowiązują zapisy pod adresem lodz@woda.edu.pl, spacer po Łagiewnikach jest otwarty dla wszystkich bez zapisów.

5 lipca (sobota), godz. 13.00 – warsztaty artystyczne „Recyklofonia Wodna, czyli doświadczalne laboratorium dźwiękowe”. Wiele dźwięków, rytmów i melodii jest ukrytych w wodzie lub możliwych do wydobycia przy jej użyciu. Nastaw dobrze uszy i odkrywaj fascynujący świat dźwięków! (Centrum Artystyczne Oficyna, ul. Gdańska 19)

18 lipca (piątek), godz. 13.00 – Łódzka woda najlepsza! – spacer z oprowadzeniem po Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi (ul. Sanitariuszek 66)

25 lipca (piątek), godz. 16.00 – warsztat „Tajemnice wodnego świata” Od wodnych nimf do rdzawonogich wywłok, czyli wszystko o florze i faunie wodnej o czym nie macie pojęcia i o co boicie się zapytać! (Ogród Botaniczny, zbiórka przy wejściu od ul. Krzemienieckiej 36/38 o godz. 15.45).

3 sierpnia (niedziela), godz. 11.00 – spacer „Bzura nie jest ponura – w Arturówek dawaj nura!”. Fascynująca wycieczka z masą atrakcji po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, czyli po Łagiewnikach i Arturówku. Zbiórka na rogu ul. Wycieczkowej i Warszawskiej, krańcówka tramwajowa tramwaju nr 3 (obecnie w remoncie).

26 sierpnia (wtorek), godz. 15.00 – warsztaty Centrum Ekohydrologii „Błękitno-Zielona Łódź, czyli o wodzie w naszym mieście”. (Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, ul. Zielona 27).


Jak grać?

Punkty w grze

Zadania dodatkowe (podwójne punkty)

Zakończenie gry

"wodna książeczka"

Regulamin gry

Galeria

Kontakt