ŁÓDKĄ PO SKARB – wakacyjna gra miejska
FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukacjęŁÓDKĄ PO SKARB – wakacyjna gra miejska

Jak grać?

Drodzy Poszukiwacze Skarbu,

 1. Grę możecie rozpocząć w dowolnym momencie. Wystarczy pobrać „Wodną książeczkę” z jednego z 18 punktów rozsianych po Łodzi. Listę wszystkich punktów, w których dostępna jest książeczka, znajdziecie tutaj.

 2. Masz już „Wodną książeczkę”? Świetnie! Na jej ostatniej stronie znajduje się Karta gry. UWAGA, to bardzo ważne! Wpisz w niej swoje imię i nazwisko oraz aktualny adres e-mail (lub telefon). W wypadku drużyny (2-3 osób) swoje dane podaje kapitan drużyny. Karta służy do zbierania stempli, czyli punktów w grze.

 3. W książeczce znajdziesz 18 punktów na terenie Łodzi, które trzeba odwiedzić, żeby wykonać zadania w grze. Pomoże Ci w tym mapa miasta.

 4. Punkty możesz wybierać w dowolnej kolejności z jednym wyjątkiem (UWAGA!) – ostatnim odwiedzonym punktem w grze musi być Muzeum Kanału Dętka (pl. Wolności 2 – kasa biletowa, punkt czynny: czwartek/piątek 11.00-18.00, sobota/niedziela 12.00-19.00). Tam otrzymasz dalsze informacje, potrzebne by dokończyć grę i dotrzeć do TAJEMNICY!

 5. W każdym z punktów szukaj plakatu, pytaj o grę „Łódką po skarb” i proś o wskazówki pracownika punktu. Wykonaj otrzymane zadanie, a potem przedstaw rezultat do weryfikacji. Za prawidłową odpowiedź otrzymujesz stempel w Karcie gry (ostatnia strona „Wodnej książeczki”) oraz literę lub sylabę. Zapisuj litery uważnie – muszą złożyć się w hasło, które będzie Ci potrzebne do wpisania w Karcie gry!

 6. W grze znajdują się trzy zadania dodatkowe, czyli punkty podwójne. W takich miejscach najpierw realizujesz zadanie podane tutaj, a potem jedziesz po pieczątkę (lub drugą część zadania) do innego miejsca. Bądź uważny!

 7. Dodatkowe stemple możesz uzyskać biorąc udział w wydarzeniach towarzyszących grze, czyli w warsztatach i spacerach miejskich. Otrzymasz za nie w sumie 5 dodatkowych stempli – to bonus, by wygrać! Informacje na ich temat znajdziesz tutaj oraz na profilu „Łódką po skarb – gra miejska” na Facebooku.

 8. Po zakończeniu gry, czyli odwiedzinach w Muzeum Kanału Dętka oraz odnalezieniu miejsca skrywającego TAJEMNICĘ i wpisaniu hasła, wytnij Kartę gry i wrzuć ją do Pudełka Prawdy. Pudełka znajdują się w dwóch miejscach:
  • Muzeum Kanału Dętka (plac Wolności 2 – kasa biletowa), punkt czynny: czwartek/piątek 11.00-18.00, sobota/niedziela 12.00-19.00,
  • oraz
  • Gazeta Wyborcza (parter) (ul. Sienkiewicza 72), punkt czynny codziennie 11.00-17.00.
  Możesz zakończyć grę w dowolnym momencie, bez odwiedzenia wszystkich punktów i bez udziału w warsztatach – wrzuć kartę do pudełka mimo to. Największe szanse na wygraną mają ci uczestnicy, którzy zbiorą maksymalną liczbę stempli, wpiszą prawidłowe hasło i dotrą do TAJEMNICY.

 9. Wiemy, że szukanie skarbu bywa trudne! Wśród osób, które zdobędą najwięcej stempli i podadzą hasło docierając do TAJEMNICY rozlosujemy atrakcyjne nagrody! Zakończenie gry i wręczenie nagród odbędzie się 13 września o godz. 16.00 w sali kinowej Muzeum Kinematografii w Łodzi (plac Zwycięstwa 1).

 10. Udział jest całkowicie bezpłatny!

Życzymy powodzenia!


Punkty w grze

Zadania dodatkowe (podwójne punkty)

Wydarzenia towarzyszące

Zakończenie gry

"wodna książeczka"

Regulamin gry

Galeria

Kontakt