Uratuj Kraków, zanim woda stanie się legendą!
FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukacjęURATUJ KRAKÓW – wakacyjna gra miejska

Jak grać

Witaj, Dzielny Odkrywco! Ahoj, Dzielna Odkrywczyni!

Widzę, że tajemnica przemoczonego notatnika nie daje Ci spokoju. Dobrze, że udało się go wysuszyć, dzięki temu da się odczytać nabazgrane w nim adresy, ale wciąż nie za bardzo wiadomo, o co chodzi, prawda? Zapewne najbardziej nurtuje Cię wzmianka o Wielkiej Tajemnicy? Sama próbuję rozwiązać ją od wielu dni. Razem powinno pójść nam sprawniej. Przyłącz się i pomóż odkryć prawdę, zanim woda stanie się legendą…

Zastanawiasz się, co dalej? Na początek podążaj za instrukcją umieszczoną poniżej:

  1. W grze możesz wziąć udział w dowolnym terminie od 1 lipca do 31 sierpnia 2014. Dobrze się zastanów! Udział w śledztwie może okazać się bardzo wciągający.

  2. Zdecydowany/Zdecydowana? Świetnie! Bardzo potrzebuję Twojej pomocy. W zakładce „Miejscówki” znajdziesz mapę z zaznaczonymi miejscówkami, do których należy się udać w celu pobrania „Książeczki wodnej”.

  3. W dowolnej miejscówce pobierz „Książeczkę wodną”. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne informacje. Na jej ostatniej stronie znajdziesz również Kartę gracza.

  4. Miejscówki możesz odwiedzać w dowolnej kolejności. Czekają tam na Ciebie rozmaite zadania. Aby pobrać zadanie, udaj się do miejscówki, znajdź miejsce oznaczone plakatem gry „Zanim woda stanie się legendą” i poproś Strażnika/Strażniczkę Tajemnicy (pracownika miejscówki) o dalsze instrukcje. Po wykonaniu zadania pokaż je Strażnikowi/Strażniczce Tajemnicy, a on w Karcie gracza przybije Ci stempel. Każdy stempel to jeden punkt. Na śmiałków, którzy zdobędą najwięcej punktów, czeka nagroda!

  5. W niektórych punktach ukryte są literki, pytaj o nie Strażników Tajemnicy. Zebranie wszystkich literek pozwoli Ci na ułożenie sekretnego hasła, dzięki któremu poznasz najpilniej strzeżoną tajemnicę Krakowa. Aby poznać treść tajemnicy, ułożone hasło należy przesłać na adres krakow@woda.edu.pl lub przyjść na dyżur Bibliotekarki Anny (koordynatorki gry). Dodatkową korzyścią z ułożenia hasła są dwa dodatkowe punkty w grze.

  6. Ciągle Ci mało? Zrealizowałeś część zadań, ale wciąż brakuje Ci literek? Nic dziwnego! Literki ukryte są również w punktach dodatkowych. Aby realizować dodatkowe zadania i zdobyć dodatkowe punkty, kliknij tutaj i pobierz treści zagadek. Treści zagadek znajdziesz także w Książeczce wodnej. Aby otrzymać dodatkowe stempelki, trzeba poddać się Próbie Poprawności Wykonanych Zadań, podczas dyżurów Bibliotekarki Anny. Dyżury będą odbywać się w każdy poniedziałek oraz każdą środę w godzinach 16:00-19:00 w czasie trwania gry. Informacje o ewentualnych zmianach w godzinach dyżuru będą umieszczane na stronie www.woda.edu.pl w zakładce „Zadania dodatkowe”.

  7. Dodatkowe punkty możesz również uzyskać, biorąc udział w wydarzeniach dodatkowych, tj. spacerach miejskich oraz otwartych warsztatach. Informacje o nich umieszczane będą na stronie www.woda.edu.pl oraz na profilu „Zanim woda stanie się legendą – gra miejska” na Facebooku. Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy, nie przegap ich!

  8. Po zakończeniu gry oddaj Kartę gracza Strażnikowi Tajemnicy w dowolnej miejscówce lub przynieś ją na dyżur Bibliotekarki Anny. Grę możesz zakończyć w dowolnym momencie, nie musisz realizować wszystkich zadań, aby uznać swój wkład w śledztwo za wystarczający i oddać kartę.

  9. Wśród śmiałków, którzy zdobędą najwięcej punktów, 12 września 2014 r. w kinie Paradox zostaną rozlosowane nagrody! Jeśli uda nam się rozwiązać zagadkę wtedy też nastąpi WIELKIE ODKRYCIE KRAKOWSKIEJ TAJEMNICY.

Jeśli uda nam się rozwiązać zagadkę znikającej wody, podzielimy się nią z resztą mieszkańców Krakowa podczas oficjalnego zakończenia gry!

Powodzenia!Spis miejscówek

Zadania dodatkowe

Wydarzenia towarzyszące

"wodna książeczka"

Regulamin

Dla mediów

Kontakt