FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukację

Warszawa: Tradycyjne WIANKI nad Wisłą21 czerwca (sobota) odbędą się Tradycyjne WIANKI nad Wisłą. My również się tam pojawimy i opowiemy o zwyczajach oraz roślinach odgrywających niegdyś ważną rolę podczas Nocy Świętojańskiej.

Będziemy tam, aby zaprosić wszystkich od udziału w wakacyjnej grze miejskiej o tematyce wodnej zaWODY warszawskie, która rozpocznie się już 1 lipca.

Przed nami najkrótsza noc w roku, dawniej święto wody i ognia. W ramach tego wydarzenia, od godziny 17, po praskiej stronie Wisły, poniżej Mostu Śląsko-Dąbrowskiego będziemy opowiadać o tradycjach i zwyczajach związanych z Nocą Świętojańską. Przyniesiemy i przedstawimy rośliny, które znajdowały się w sobótkowych wiankach i bukietach. Nie były one przypadkowe, dziurawiec uważany był za panaceum, miał też chronić dom przed piorunami i złymi duchami, a zbierany w Noc Świętojańską miał największą moc. Bylicę nazywano lekiem na „wszelkie słabości”, mawiano również „U kogo szałwia w ogrodzie, tego śmierć nie ubodzie”. Pochyleni nad wierzbą, plotąc wianki, posłuchamy o nadwiślańskiej przyrodzie i funkcjach jakie dzisiaj pełni dla Warszawy.

Więcej informacji na Facebooku.

Wróć | Przejdź na stronę główną