FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukację

Skąd się biorą wody podziemne? Legenda o złotej kaczce pod naukową lupąTemat wód podziemnych odżył niespodziewanie przy okazji kilku dużych inwestycji inżynieryjnych realizowanych w Polsce. Problemy z zalaniem placu budowy metra w Warszawie czy „soczewka wodna” pod przebudowywanym Dworcem Fabrycznym w Łodzi sprawiły, że temat przebił się do mediów, a ludzie przypomnieli sobie, że pod ich stopami znajduje się woda. Jednak doniesienia medialne pełne były niedopowiedzeń i przekłamań – często wprowadzały w błąd, zamiast tłumaczyć zagadnienie. Skąd się biorą wody podziemne i jak sobie z nimi radzić przy budowie np. tunelu bądź kopalni?

Wróć | Przejdź na stronę główną