FACEBOOK |

kontaktOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
tel. 42 632 3118
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.plpatroni1,5% podatku na zieloną edukację

Wrocław rozmawia o rzekachRzeka to jeden z motywów przewodnich imprezy MIASTOmovie: wro (27-30 marca 2014).

Wrocławianie i wrocławianki mają okazję obejrzeć etiudy o nadodrzańskich krajobrazach oraz kanadyjski film „Lost Rivers”, który zabiera widzów w podróż w poszukiwaniu utraconych rzek w miastach (po)przemysłowych.

Odbędzie się także debata o roli rzek - od pewnego czasu bowiem w miastach na całym świecie nasila się tendencja powtórnego ukierunkowania życia społecznego i kulturalnego w stronę rzecznych bulwarów. Jaką funkcję pełni lub może pełnić rzeka we współczesnym mieście? Czy Wrocław jest miastem zwróconym ku rzece?
W debacie udział wezmą:
►Rafał Eysymontt – historyk sztuki, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego,
►Radosław Gawlik – prezes EKO-UNII,
►Joanna Przybyszewska – pełnomocniczka Zarządu Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. rzeki Odry,
►Kamil Zaremba – mieszkaniec i konstruktor Domu Na Wodzie, założyciel Fundacji OnWater.pl,
a poprowadzi ją Monika Onyszkiewicz z Fundacji EkoRozwoju.

Wróć | Przejdź na stronę główną