Wrocław rozmawia o rzekach

Rzeka to jeden z motywów przewodnich imprezy MIASTOmovie: wro (27-30 marca 2014).

Wrocławianie i wrocławianki mają okazję obejrzeć etiudy o nadodrzańskich krajobrazach oraz kanadyjski film „Lost Rivers”, który zabiera widzów w podróż w poszukiwaniu utraconych rzek w miastach (po)przemysłowych.

Odbędzie się także debata o roli rzek - od pewnego czasu bowiem w miastach na całym świecie nasila się tendencja powtórnego ukierunkowania życia społecznego i kulturalnego w stronę rzecznych bulwarów. Jaką funkcję pełni lub może pełnić rzeka we współczesnym mieście? Czy Wrocław jest miastem zwróconym ku rzece?
W debacie udział wezmą:
►Rafał Eysymontt – historyk sztuki, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego,
►Radosław Gawlik – prezes EKO-UNII,
►Joanna Przybyszewska – pełnomocniczka Zarządu Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. rzeki Odry,
►Kamil Zaremba – mieszkaniec i konstruktor Domu Na Wodzie, założyciel Fundacji OnWater.pl,
a poprowadzi ją Monika Onyszkiewicz z Fundacji EkoRozwoju.

Wróć | Przejdź na stronę główną