Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, Łódź
www.zrodla.org

sponsorzy

Projekt „Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd” o wartości całkowitej 433.900 zł dofinansowany jest w kwocie 378.880 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego część pod nazwą „Łodzią po skarb – gra miejska i warsztaty dla uczniów dotyczące ochrony wód” o wartości ogólnej 43.458 zł jest dofinansowana w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 25.050 zł (słownie: dwudziestu pięciu tysięcy pięćdziesięciu złotych).

Zgodnie z wymogiem WFOŚiGW musimy też podać w tym miejscu link do strony www.zainwestujwekologię.pl

patroni

Jak działa oczyszczalnia ścieków

Zastanawialiście się kiedyś, ile patyczków higienicznych trafia co miesiąc do oczyszczalni ścieków? Jak bakterie oczyszczają ścieki? Co można znaleźć w ściekach oprócz zwykłych domowych nieczystości? Ile wody może skazić jedna bateria? I jak właściwie działa oczyszczalnia? Zapraszamy dzieci wraz z nauczycielami na nietypowe spotkanie w Źródłach. Wraz z Grupową Oczyszczalnią Ścieków zapraszamy do obejrzenia modelu oczyszczalni. Będzie można na własne oczy zobaczyć jak oczyszczane są ścieki, jak wyglądają bakterie pracujące w oczyszczalni i poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania. W dodatku dla uczestników GOŚ przygotował upominki! Zajęcia są bezpłatne, trwają ok. 45 minut. Zapraszamy do Źródeł 4 i 5 stycznia 2018 oraz 30 stycznia 2018 (to już ferie, ale zapraszamy grupy półkolonijne i świetlice). Umawiać się można telefonicznie pod nr 42 632 81 18. Kto pierwszy ten lepszy!

Wróć | Przejdź na stronę główną